Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach zaprasza na spotkanie z Karolem Sieńkowskim.
9 kwietnia 2025 r.
godz. 16:00
Czytelnia Ogólna - Wrocławska 11
Karol Sieńkowski – certyfikowany nauczyciel metody Ishido-Shiki i pasjonat japońskiego liczydła. Posiada najwyższe w Polsce umiejętności sorobanowe, potwierdzone oficjalnymi japońskimi certyfikatami. Od lat popularyzuje soroban w Polsce, prowadząc autorskie kursy dla dzieci i dorosłych. Znany z zamiłowania do alternatywnych metod nauczania matematyki – w swojej pracy sięga także po mniej znane narzędzia, takie jak inkaska yupana czy japońskie sangi, pokazując, że matematyka może być fascynującą podróżą przez różne kultury i epoki.
Prowadzi Akademię Sorobanu – szkołę, której uczniowie wielokrotnie stawali na podium w ogólnopolskich i europejskich mistrzostwach arytmetyki mentalnej.
Tytuł spotkania: „Jak pokochać liczby – alternatywne ścieżki w nauczaniu matematyki”
Adresaci:
nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciele matematyki, pedagodzy i terapeuci pracujący z dziećmi z trudnościami w uczeniu się matematyki.
14 lutego 2025 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach zaprasza na RANDKĘ W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ. Przyjdź do Biblioteki, wybierz sobie paczuszkę z książką, której treść będzie dla ciebie niespodzianką i zabierz na własność. Ilość książek ograniczona.
Czytelnia Ogólna (parter) ul. Wrocławska 11
Stanisława Celińska Kameralnie I Koncert z okazji Dnia Kobiet
data: 9.03.25
godz: 17:00
sala widowiskowa Luna, ul. Okrzei 35
bilet: 80zł
https://abilet.pl/.../stanislawa-celinska-kameralnie-i...
Koncert znanej i cenionej Stanisławy Celińskiej z towarzyszącym Jej od lat zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, na które składają się największe przeboje artystki z ostatnich lat. Utwory te są przesycone miłością, najskrytszymi pragnieniami i tęsknotami, co czyni je niezwykle poruszającymi. Ta niepowtarzalna i wyjątkowa pieśniarka potrafi swoim talentem oczarować słuchaczy
w każdym wieku. Dzięki emocjonalnemu przesłaniu odzwierciedlonemu w cudownych, poetyckich słowach oraz wspaniałemu zestawieniu nut, koncert ten daje wytchnienie i skłania do zadumy. Jest on antidotum na smutek, odizolowanie, złe samopoczucie czy pochmurny dzień.
Wyjątkowe teksty utworów, które dają ukojenie, spokój i wsparcie oraz składają się na ten niezapomniany koncert, wyszły spod pióra Stanisławy Celińskiej. Za kompozycje
i aranżacje, które potrafią zawładnąć wyobraźnią, odpowiedzialny jest Maciej Muraszko. Ten duet to gwarancja wspaniałego klimatu oraz niepowtarzalnych chwil.
data: 06.12.2024
godzina: 20:00
miejsce: sala widowiskowa LUNA , ul. Okrzei 35
BILETY: ABILET.PL
"Dziadek do orzechów" - balet w dwóch aktach.
"Dziadek do orzechów" to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Widowisko na najwyższym światowym poziomie artystycznym zapewnia fenomenalny zespół tancerzy Grand Royal Ballet.
"Dziadek do orzechów" powraca na sceny teatrów w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność, to zarazem najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego to podróż do krainy marzeń. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego dziadka, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką.
W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: "Taniec Wieszczki Cukrowej", "Taniec hiszpański", "Taniec arabski", "Taniec chiński", "Trepak", "Taniec pasterski" oraz końcowy "Walc kwiatów".
Podczas Polskiego tournée w listopadzie i grudniu 2024r. Dziadka do Orzechów Piotra Czajkowskiego zaprezentuje: Grand Royal Ballet - zespół złożony z najlepszych solistów, zdobywający sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Zachwycające ręcznie szyte kostiumy, dekoracje, choreografia, piękna scenografia a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, każdy spektakl Grand Royal Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy.
ZAPRASZAMY!
Już po raz drugi mamy przyjemność zaprosić wszystkie szydełkujące Panie, do udziału w wyjątkowym wydarzeniu rękodzielniczym. Spróbujmy pobić rekord wielkości
nad żarskim deptakiem z ubiegłego roku. Podzielcie się z nami swoją pasją, zgłaszając swój udział w tworzeniu tej barwnej instalacji, codziennie w godzinach od 9.00 do 15.00 do 28 czerwca, w sekretariacie Żarskiego Domu Kultury, ul. Wrocławska 7, odbierzesz niezbędne materiały do wykonania serwetek lub łapaczy snów!
Zapraszamy na wernisaż wystawy czasowej - "Żołnierze Wojska Polskiego na Łużycach w kwietniu 1945 r. 79. rocznica walk". Szczegóły nas plakacie.
Zapraszamy na prelekcję z okazji Dnia Kobiet. Szczegóły na plakacie